30 stycznia odbył się wernisaż wystawy „Twarze miasta. Na tropie sztuki w przestrzeni publicznej”. Na wystawie zaprezentowane zostaną zdjęcia uczniów Akademickie Liceum Ogólnokształcące, Technikum Akademickie w Legnicy oraz studentów #CollegiumWitelona, którzy uwiecznili legnickie rzeźby, pomniki i realizacje streetartowe.
#Wystawa jest podsumowaniem projektu Fundacja Promocji Wzornictwa, w ramach którego młodzi fascynaci sztuki i fotografii poszukiwali przejawów działań twórczych powstałych po 1945 roku w Legnicy. Wcześniej uczestniczyli w wykładach z historykami, artystami, kulturoznawcami. Następnie uzbrojeni w aparaty fotograficzne oraz wiedzę zdobytą podczas warsztatów z legnickim fotografem Karolem Budrewiczem, wyruszyli w miasto by wytropić i udokumentować różnorakie przejawy działań twórczych w przestrzeni Legnicy.
Podczas wernisażu odbyła się też promocja katalogu, będącego swego rodzaju przewodnikiem po Legnicy, który pozwala spojrzeć na historię i dzisiejszy wygląd miasta z perspektywy działań artystycznych.

Gorąco zapraszamy do poznania różnych twarzy Legnicy😁 Katalog „Twarze miasta. Na tropie sztuki w przestrzeni publicznej” dostępny online. Link do pobrania: