W ostatni dzień listopada (czwartek) uczniowie  Akademickie Liceum Ogólnokształcące  wraz z kolegami z TA zorganizowali „Akademickie Andrzejki 2023”
Imprezę zaczęliśmy wyśmienitym show w wykonaniu szkolnej grupy teatralnej, która stworzyła własną interpretację „Dziadów” pióra Adama Mickiewicza.
Uczniowie do spektaklu przygotowali klimatyczną inscenizację, zaskakujące efekty dźwiękowe i wizualne, starannie dobrane rekwizyty, stroje i charakteryzacje, oraz interesujący scenariusz autorstwa Weroniki Jadwisieńczak. Całość zwieńczyła dobra gra aktorska młodych miłośników teatru, czego odzwierciedleniem były gromkie brawa widowni.
Reżyserii sztuki podjęli się Weronika Jadwisieńczak i Mateusz Frankowicz, który także odpowiadał za realizację dźwięku. Nadzór artystyczny nad spektaklem sprawował Gabriel Jaz.
Obsada: Guślarz – Gabriel Jaz, Zośka – Kamila Kućko, Sowa – Weronika Patora Widmo Złego Pana – Weronika Jadwisieńczak, Rózia – Agata Ankus, Rózio – Kuba Horbal, Kruk – Jakub Kulikowski, Gustaw – Karol Machała, Chór: Natan Chęciński, Oliwier Jarosz, Maja Laszczyńska, Sofia Volynchuk, Malwina Wilk i Igor Gregorek.
Później samorząd TA i ALO przygotował wspólną zabawę andrzejkową w klimacie „magii, mitów i legend”. Były liczne wróżby, strzelnica z pistoletem Nerf, pokazy robotyki, stanowisko VR, fotobudka, zawody w rzucaniu wężem strażackim, gry karciane, zabawy taneczne i konkurs na Króla i Królową balu. Tytuły królewskie za najlepsze aranżacje zostały przyznane „wiedźminowi” Igorowi Broniewskiemu (4TA) oraz „wiedźmie” Lenie Jurczenko (2 BP).
Samorządy TA i ALA przyznały także nagrody za najlepiej przygotowane stanowiska z atrakcjami i poczęstunkami. Zwyciężyła klasa 2BP (ALO), drugie miejsce ex aequo zdobyły klasy 4P (ALO) i 2I (TA), zaś trzecie miejsce przypadło klasie 4AI (TA).
Zobaczcie fotorelację, za która dziękujemy Panu Z. Golowi :https://www.facebook.com/photo/?fbid=836923138411183&set=pcb.836925748410922