W dniu 03.11.2023 reprezentanci #Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego wzięli udział z 11 ponadpodstawowymi szkołami legnickimi w grze „Chłopska szkoła biznesu” oraz rywalizowali ze studentami w ”Symulacjach biznesowych”. Zajęliśmy:
II miejsce „Chłopska szkoła biznesu” – Kamila Kućko, Anna Tabiszewska, Gabriel Jaz
IV miejsce „Symulacje biznesowe” – Oliwia Butienko, Aleksandra Wiśniewska, Karol Machała
Opiekunem grup była Pani Katarzyna Kucko – nauczyciel Przedsiębiorczości.
Głównym zadaniem młodzieży był handel i organizacja wypraw handlowych do miast Europy. Sukces w dużej mierze zależał od umiejętności współpracy, negocjacji z innymi graczami. Wygrała ta spółka która zebrała największą część kapitału. Zabawa przebiegała w przyjaznej atmosferze oraz wywarła wiele pozytywnych emocji.
W grach symulacyjnych nasi uczniowie wcielili się w rolę właścicieli biur podróży, decydowali o ofercie, marketingu, zapotrzebowaniu i strukturze pracowników swoich firm.
Wszystko po to, by być najlepszym spośród kilku wirtualnych firm.
Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów