Dnia 10 października 2022 r. obchodziliśmy w naszej szkole Święto Drzewa, które jest rekomendowane przez ONZ jako święto międzynarodowe.
Cała społeczność uczniowska  ALO została zaangażowana w obchody święta. Każda z klas wylosowała jedno drzewo i miała je zaprezentować poprzez:
– rysunek,
– model lub przebranie osoby,
– prezentację multimedialną omawiającą cechy drzewa, jego wykorzystanie oraz znaczenie w kulturze polskiej i europejskiej.
  W pierwszej części spotkania poszczególne klasy zaprezentowały:
 2p – dąb,
  1a – lipę,
  3p – jabłoń,
  1b – drzewo oliwne,
  4p – brzozę.
 Następnie wystąpił nasz wyjątkowy  gość – Pani Jadwiga Łopusiewicz, która pełni funkcję dyrektora Wydziału Gospodarki Przestrzennej, Architektury i Budownictwa w Urzędzie Miasta Legnica. Pani Jadwiga opowiedziała o znaczeniu terenów zielonych w przestrzeni miejskiej, przepisach prawnych związanych z jej użytkowaniem oraz poleciła wybraną literaturę także na temat prozdrowotnych właściwości drzew.
 Na zakończenie zabrał głos Pan Dyrektor, który podziękował wszystkim za zaangażowanie w to nietypowe święto i wyraził nadzieję, że będzie kontynuowane w przyszłości. Uroczystość przygotowała Pani Beata Michalska – nauczyciel geografii. 

Akademickie
Liceum Ogólnokształcące
w Legnicy
ul. Sejmowa 5C,
59-220 Legnica

telefony: +48 76 723 29 12,
+48 76 723 29 13
e-mail: alo@pwsz.legnica.edu.pl

PortugalPolandBelgium